Kuomet už lango termometro stulpelis vis leidžiasi žemyn, maloniausia laiką leisti šiltuose namuose. Tik kaip juos saugiai šildyti?
Šaltajam metų periodui įsibėgėjant verta pasikartoti kelias svarbias taisykles.
Jei šildote krosnimi:
- Nedžiovinkite ant krosnies ar arti jos skalbinių, nekraukite malkų bei kitų degių medžiagų. Bet kokie namų apyvokos reikmenys, baldai turi būti nuo krosnies nutolę bent per metrą.
- Nedirbkite su degiais skysčiais arba dažais kambaryje, kur kūrenasi krosnis.
- Nenaudokite krosniai pakurti lengvai užsidegančių skysčių (benzino, žibalo, acetono ir kt.) – tai labai pavojinga.
- Neišeikite iš namų, kai kūrenasi krosnis, nepalikite jos prižiūrėti mažamečiams vaikams. Nelaikykite atvirų durelių. Baikite krosnį kūrenti bent prieš dvi valandas iki išvykdami iš namų arba eidami miegoti.
- Baigę kūrenti krosnį, jos kaištį uždarykite tik įsitikinę, kad kuras visiškai sudegęs. Per anksti uždarę – galite apsinuodyti smalkėmis.
Jei šildote elektriniu šildytuvu:
- Ant elektrinio šildytuvo nedžiaukite skalbinių, nes elektra ir vanduo – pavojingi kaimynai.
- Nestatykite šildytuvo per arti įvairių daiktų: pvz. spintų, minkštasuolių, užuolaidų. Šildytuvą statykite erdvioje vietoje, atokiau nuo baldų ir sienų.
- Nepalikite šildytuvo be priežiūros. Atminkite, jog ir tepaliniai elektriniai šildytuvai nėra apsaugoti nuo gamyklinio broko, tad ir jais negalima pasitikėti šimtu procentų. Trūkus tepalo skyriui ir tepalams išsiliejus ant kaistančio šildytuvo, gali kilti gaisras.
- Elektriniai prietaisai gali sukelti trumpąjį jungimą. Norėdami to išvengti, nejunkite šildytuvo į vieną elektros lizdą kartu su kitais prietaisais.
Dar vienas efektyvus apsisaugojimo nuo galimo gaisro būdas – įsirengti dūmų jutiklius.
Na o apsisaugoti nuo finansinių nuostolių ir jaustis ramiau labiausiai padeda draudimas.